msgbartop
Bilgisayar Fiyatları, Notebook Fiyatları, Cep Telefonu Fiyatları, Parça Fiyatları
msgbarbottom

09 Şub 10 NComputing Erişim Cihazları

Nasıl Çalışır?

NComputing çözümü ile her kullanıcının kendi monitörü, klavyesi, faresi ve hoparlörü vardır. Bu çevre donanımları doğrudan bir bilgisayara bağlanmak yerine küçük NComputing Network terminallerine bağlanırlar. Network terminalleri yüksek performanslı User eXtension Protokolünü (UXP) kullanarak doğrudan  (X Serisi) veya Ethernet (L Serisi) aracılığı ile terminal servis yazılımına bağlanırlar.

NComputing terminal servis yazılımı bilgisayarın kaynaklarını bağımsız oturumlara böler ve kullanıcıların eş zamanlı çalışmasını sağlar. Bütün bu çözümün en büyük avantajı ise bilgi işlem çalışanlarının ve son kullanıcıların özel bir eğitime ihtiyacı olmamasıdır. Çünkü bu çözümün kurulumu kolay ve standart bilgisayar uygulamaları ile uyumludur. 

L Serisi – Ethernet Bağlantısı

Ncomputing L230  Network Terminali   UXP (User eXtention Protocol) protokolünü kullanan tek bir PC üzerinde eş zamanlı ve bağımsız çalışma imkanı sağlayan network tabanlı bir sistem aygıtıdır.Tüm email, internet sayfaları, ofis programları ve bir çok uygulamayı ayrı bir bilgisayardaki gibi kullanabilme imkanı sağlar.

Birden fazla bilgisayarın kullanıldığı şirketler, eğitim kurumları, hastaneler, devlet kurumları ve ev kullanıcıları için ideal bir çözümdür.Yenileme maliyetlerini ve yönetim zorluklarını ortadan kaldırır. Diğer bilgisayar sistemlerine göre % 80 daha ucuzdur.

X Serisi – Doğrudan Bağlantı

Ncomputing X550 Terminal Seti var olan bilgisayarınızın kullanılmayan gücünü paylaştırarak etkin bir şekilde yeni bilgisayar edinme maliyetlerinizi azaltır. Terminal setin PCI Kartı, XD2 Terminalleri ve vSpace yazılımı bir bilgisayarı birden çok kullanıcının birlikte kullanması ve bilgisayarın işlem yapma kapasitesini daha verimli kullanmak için birlikte çalışırlar. Her bir terminal setinde 5 adet XD2 terminal bulunur. Bir bilgisayara en fazla 2 terminal seti takılarak en fazla 11 kullanıcı eş zamanlı olarak bir bilgisayarı paylaşabilir. Her bir kullanıcı bilgisayar üzerinde multimedia ve video oynatma gibi tam performansa ve işlem yapma kabiliyetine sahiptir. Bunların içinde en önemli özelliği ise bilgi işlem çalışanları ve son kullanıcılar için özel bir eğitim gerektirmez. Kolay kuruluma sahiptir ve standart bilgisayar yazılımları ile uyumludur.

NCOMPUTING CİHAZLARIYLA ÖRNEK PROJELER

    

Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Laboratuvarı

   

Batman Üniversitesi

Mehmet Ali Büyükhanlı Ticaret Lisesi (e-koridor)

Etiketler: , , , ,Yorum bırak

İlgili aramalar:

  • mehmet ali bykhanl