msgbartop
Bilgisayar Fiyatları, Notebook Fiyatları, Cep Telefonu Fiyatları, Parça Fiyatları
msgbarbottom

20 Ara 08 İki boyutlu barkod okuyucular ile yeni bir dönem başlıyor!

iki-boyutlu-barkodSağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü 01/01/2009 tarihi itibariyle ilaç takip sistemini yürürlüğe koymaktadır. Bilindiği gibi daha önceki barkod uygulamasında bir boyutlu barkod bulunmaktaydı ve bu barkod sadece ürünü referans göstermekteydi.

Yeni sistem ile birlikte ilaç kutularında datamatrix barkod standardında 2D (KAREKOD) barkod bulunacaktır.

Karekod içerisinde ilacın referansını gösteren eski sistemdeki bir boyutlu barkodun yanı sıra ilacın seri numarası, son kullanma tarihi ve parti numarası (lot numarası) da yer almaktadır. Bu sistem temel olarak ilaçta sahteciliği önlemek ve sosyal güvenlik kurumunun ilaç takibini hızlandırmak amacıyla uygulanacaktır.

Üretici ecza deposuna satışı yaptığında, ecza deposu eczaneye satış yaptığında ve eczane de hastaya satış yaptığında ilaç kutusu üzerinden KAREKOD okutarak İTS (İlaç Takip Sistemi) veritabanına bildirecektir.

İlaç Takip Sistemi sayesinde, ilacın üretimden hastaya satışına kadar bütün seceresini takip edebilmeye imkan sağlayacaktır.

Lazer ve CCD Barkod okuyucular sadece bir boyutlu okuyucuları okuyabilmektedirler. Karekodların okutulması image teknolojisi ile yapılmaktadır.

İKİ BOYUTLU LAZER BARKOD OKUYUCU FİYATLARI (KDV Hariç)

OPTICON OPI-2002 2D LAZER BARKOD OK.(USB) 115 €
OPTICON OPI-2002 2D LAZER BARKOD OK.(PS/2) 115 €
OPTICON OPI-2002 2D LAZER BARKOD OK.(SERI) 115 €
M.LOGIC MS1690 FOCS LAZR OKU.(USB) IKI BOYUT-SİYAH 341 $
M.LOGIC MS1690 FOCS LAZR OKU.(PS/2) IKI BOYUT-SİYA 341 $
M.LOGIC MS1690 FOCS LAZR OKU.(SERI) IKI BOYUT-SİYA 341 $

Etiketler: , , , ,Yorum bırak